sobota, 26 lutego 2011

KINGS SPEECH.

plakat do filmu Jak zostać królem (2010)plakat do filmu Jak zostać królem (2010)plakat do filmu Jak zostać królem (2010)plakat do filmu Jak zostać królem (2010)plakat do filmu Jak zostać królem (2010)plakat do filmu Jak zostać królem (2010)

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.
Film wart obejrzenia, Aktorstwo na najwyższym poziomie.Aktorzy świetnie budują napięcie, a przy tym bardzo dobre dialogi, naprawdę tęskniłam już za takim kinem. Trochę staroświeckie kino, w najlepszej formie. Już dawno nie oglądałam tak dobrego filmu, polecam mocno wszystkim.

Brak komentarzy: