wtorek, 5 kwietnia 2011

Ostatnia stacja.

plakat do filmu Last Station, The (2009)plakat do filmu Last Station, The (2009)plakat do filmu Last Station, The (2009)plakat do filmu Last Station, The (2009)plakat do filmu Last Station, The (2009)plakat do filmu Last Station, The (2009)
Dramat historyczny o życiu rosyjskiego pisarza Lwa Tołstoja. Opowieść o próbie odnalezienia równowagi pomiędzy sławą i bogactwem, a oddaniem idei wyzbycia się materializmu.
Piękna historia, o życiu, miłości i sławie. Zastanowić się warto nad tym co najistotniejsze w życiu, ten film w tym pomaga. Jednocześnie można sobie przyswoić ostatnie miesiące życia tego wielkiego pisarza. Można się zastanawiać nad tym czy warto było gdzieś po drodze zaniedbać miłość by walczyć o utopijną miłość, która by miała połączyć wszystkich ludzi. Nie wydaje mi się, tragiczne wybory i powzięte decyzje, które zamykają drogę miłości, a przecież chodziło o miłość.
Film jak najbardziej wart obejrzenia, ale uwaga wymaga dużo od widza. Oglądaliśmy go z Ukochanym z wielką uwagą, nabrałam ochoty by przeczytać pamiętniki Tołstoja.

Brak komentarzy: