piątek, 4 czerwca 2010

SHERLOCK HOLMES.

plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)plakat do filmu Sherlock Holmes (2009)


Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel dr Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj. Jak ukarze jego twórców?
Robert Downey Jr. odtwarza w filmie postać legendarnego detektywa w niespotykany dotąd sposób. Jude Law wciela się w zaufanego przyjaciela Holmesa, Watsona, lekarza i weterana wojennego, bardzo oddanego detektywowi. Rachel McAdams gra Irene Adler, jedyną kobietę w życiu Holmesa, którą łączy z nim burzliwy związek.

[opis dystrybutora kino]
Jestem bardzo zadowolona z tego filmu, prawdziwa przyjemność oglądania. Lubię bardzo postać Sherlocka Holmesa, więc trudno by mi się ten film nie spodobał. Holmes jest postacią niezwykle barwną, ekscentryczną i nieprzewidywalną. Wokół niego panuje totalny chaos i nieopisany bałagan, ale właśnie w nim czuje się najlepiej. Jego nieprzeciętny umysł niestety rodzi dystans między nim a światem, czego doskonale jest świadomy. To sprawia, że w jego duszy jest sporo mroku, który rozprasza morfiną (to akurat w filmie zostało ledwie zasugerowane), bijatykami, a przede wszystkim intelektualnymi potyczkami z równymi sobie. Coraz bardziej przekonuje się do Roberta Downeya Jr. podoba mi się jego sposób gry. Od teraz jest on niewątpliwie moim najlepszym odtwórcą tej roli.
Gorąco polecam.

Brak komentarzy: